Mercedes Tourismo SHD

20.000 €
Општи информации
Наслов
Mercedes Tourismo SHD
Број на оглас
193803
Регистрација
Македонска
Општина
Прилеп
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
26.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
-Se prodava Mercedes Tourismo 1999.
-V8 mercedes motor so 380 ks.
-50 sedista.
-Avtobusot ima klimatronik,radio,tv i wc.
-Enterierot i sedistata se vo super sostojba.
-Redovno i navremeno servisiran.
-Garaziran
-Voziloto e vo odlicna sostojba moze da se vidi i proba vo sekoe vreme.
Cena po dogovor
Povekje informacii na: 070220146
Технички податоци
Вид на автобус
Автобус
Марка
MERCEDES-BENZ
Модел
TOURISMO
Произведено
1999
Регистрирани места
50 места
Километража
700.000 km
Гориво
Дизел
Силина
380 KS
Зафатнина
16.500 cm3
Менувач
Рачен
Боја
Виолетова
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 250

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind