Alfa 147 jtd

3.000 €
Општи информации
Наслов
Alfa 147 jtd
Број на оглас
137030
Општина
Сопиште
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
18.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava alfa 147 1.9jtd 150 ks odlicno zachuvana
Oprema:
*Klimatronik(dvozonska)
*Tempomat
*Kozhni sedista
*Elektrika na prozorci i retrovizori
*Abs
*Esp
*Servo
*Fabricko radio
*Bose zvuchnici X6
*Bord kompijuter
*17ka bandazh fabrichki aluminski
Na kolata se praveni redovni servisi, so kolata odi i potisna lamela Valeo NOVA.

Cenata na kolata e 3.000 so mal prostor za dogovor na lice mesto mozna e i zamena za pomala kola prednost imaat benzin/plin.
Kontakt tel 075393050 Viber
Технички податоци
Марка
Alfa Romeo
Модел
147
Произведено
2005
Километража
160.000 km
Силина
150 KS
Зафатнина
1.900 cm3
Боја
Црна
Број на врати
4/5
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 79

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind