ALFA ROMEO 147 1.9 JTD

2.300 €
Општи информации
Наслов
ALFA ROMEO 147 1.9 JTD
Број на оглас
277461
Општина
Крива Паланка
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
18.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
PRODAVAM ALFA ROMEO 1.9 JTD (NAJDOBRIOT MOTOR ) 2004 GODINA :
- ABS
-KLIMA
- SERVO............AIRBAG
- ELEKTRIKA NA STAKLA
- ELEKTRIKA NA RETROVIZORI
- PODESUVANJE NA VOLAN VO DLABOCINA I VISINA
- BORD KOMPJUTER
- RADIO NA CD FABRICKO
- CENTRALNO SO DALECINSKO
- 4 NOVI GUMI
- NOV AKOMULATOR
VOZILOTO E VO PERFEKTNA SOSTOJBA SO NOVI GUMI FULL SERVIS I MINIMALNA POTROSNJA 4.5 OTVORENO 5.5 GRAD... CENA 2 300 ..IMA PROSTOR ZA DOGOVOR NA LICE MESTO...
Технички податоци
Марка
Alfa Romeo
Модел
147
Произведено
2004
Километража
200.000 km
Гориво
Дизел
Силина
116 KS
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сина
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 84

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind