ALFA ROMEO 147

3.000 €
Општи информации
Наслов
ALFA ROMEO 147
Број на оглас
161083
Општина
Сопиште
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
21.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava alfa 147 1.9jtd 150 ks odlicno zachuvana
Oprema:
*Klimatronik(dvozonska)
*Tempomat
*Kozhni sedista
*Elektrika na prozorci i retrovizori
*Abs
*Esp
*Servo
*Fabricko radio
*Bose zvuchnici X6
*Bord kompijuter
*17ka bandazh fabrichki aluminski
Na kolata se praveni redovni servisi, so kolata odi i potisna lamela Valeo NOVA.

Cenata na kolata e 3.000 so mal prostor za dogovor na lice mesto mozna e i zamena za pomala kola prednost imaat benzin/plin.
Технички податоци
Марка
Alfa Romeo
Модел
147
Произведено
2005
Километража
165.000 km
Гориво
Дизел
Силина
110 KW
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 207

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind