ALFA ROMEO 159

4.500 €
Општи информации
Наслов
ALFA ROMEO 159
Број на оглас
385808
Општина
Гевгелија
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
10.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
2.4 JTDm od 2006 g., vo odlicna sostojba, redovno servisirana.

OPREMA:
- avtomatski dvozonski klima ured;
- kozen enterier;
- navigacija so USB i bluetooth konekcija za telefon;
- parking kamera so 8 parking senzori;
- senzor za dozd;
- avtomatski svetla;
- 17" aluminiumski bandazi so letni gumi;
- 18" alum. bandazi so distanceri (poslednata slika);
i mnogu drugi i SE FUNKCIONIRA !!!

Od pogolemite servisi, smeneto e set zamaec so lamela, potisna i hidraulicen lager, staveni se i nov hladnjak za ulje kako i predni diskovi i plocki...

Vo moja sopstvenost od 2016 g.

MOZE ZAMENA samo za pomal benzinec. Za zamena cenata e 5000 EUR.


Технички податоци
Марка
Alfa Romeo
Модел
159
Произведено
2006
Километража
152.000 km
Гориво
Дизел
Силина
147 KW
Зафатнина
2.400 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 331

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind