Audi A3 Quattro 2.0tdi

5.900 €
Општи информации
Наслов
Audi A3 Quattro 2.0tdi
Број на оглас
204930
Општина
Крива Паланка
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
19.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
AUDI A3 QWATRRO AMBITION 2.0 TDI 143ks 12.2007 proizvedeno so PONOVIOT MOTOR 8-ventililskiot mottor so 6 brzini brz i ekonomicen
5 VRATI EURO 4

-- KOLATA E MNOGU ZACUVANA , KAKO ODVNATRE TAKA I NADVORESNO , FABRICKA BOJA 100% . GUMI MOMO ODLICNI NOVI, MOTOR, MENUVAC, PREDNICA ODLICNI.
KOLATA IMA MALKU POMINATO REALNI KILOMETRI , KAKO NOVA E ....... NEMA 1 TOCKA KOROZIJA. IMA SERVISNA KNIGA


MNOGU EKONOMICNO 6L NAFTA NA 100KM VO GRAD.

***OPREMA:

**KOZEN SALON RECARO SEDISTA CISTO NOV**

--NAVIGACIJA FBRICKA-instalirana-

--ksenon svetla

-SERVO VOLAN

-ABS KOCNICI

-ESP PROTIV PROLIZGUVANJE

-MAGLENKI

-TCS

-AIRBAGS SRS X 10

-KLIMATRONIK- FUNKCIONIRA ODLICNO

-IMOBILAJZER

-ALARM

-ELEKTRICNI PROZORI

-ELEKTRICNI RETROVIZORI SO GREJACI

-BABY LOCK

-PODESUVANJE NA SEDISTA I VOLAN

-CENTRALNA BRAVA SO DALJINSKO So ponoviot KLUC

-FABRICKO RADIO USB

- SE FUNKCIONIRA BEZPREKORNO

VOZILOTO E TEXNICKI ISPRAVNO 100%
*******Napomena: za zamena 7500e********

PLATENI SITE DAVACKI DO REGISTRACIJA
[PODETALNI INFORMACIJA NA TELEFON
071 294 616 ili viber 071 294 616
Технички податоци
Марка
Audi
Модел
A3
Произведено
2007
Километража
170.000 km
Гориво
Дизел
Силина
143 KS
Зафатнина
2.000 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 168

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind