Audi A5 Sportback 2.0 TDI 125kw

14.000 €
Општи информации
Наслов
Audi A5 Sportback 2.0 TDI 125kw
Број на оглас
527002
Општина
Штип
Регистрација
Странска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
16.04.2019
Дополнителни информации
Опис:
- Audi A5 2.0TDI
- 125kw (170ps)
- NAVI/CD/AUX/SdCARD
- Start/Stop system
- Bi-Xenon / Led daylight
- Parking senzori
- dvozonski klimatronic
- dva para aluminski bandasi 18ki
- 245/45/18 - 4 letni i 4 zimni gumi
- S-line sedista so podesuvanje
- registriran do 03/2020
Технички податоци
Марка
Audi
Модел
A5
Произведено
2011
Километража
240.000 km
Гориво
Дизел
Силина
125 KW
Зафатнина
2.000 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 163

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind