CITROEN C4 1.6 HDI

3.750 €
Општи информации
Наслов
CITROEN C4 1.6 HDI
Број на оглас
199126
Општина
Гостивар
Регистрација
Македонска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
26.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
PRODAVAM CITROEN C4 1.6 66 KW 90KS. UVOZ OD AVSTRIJA VIENNA SO EURO 4 MOTOR. PRVA REGISTRACIJA VO MK 12 MESEC 2017.
CITROEN C4 1.6HDI 66KW 90KS NAJ DOKAZANIOT MOTOR SO MALA POTROSUVACKA NA DIZEL GORIVO OD 4.5Litri VO 100km/L PROIZVEDENA 2004GOD PRVA REGISTRACIJA 2005 7 MESEC.
REGISTRACIJA DO 12 MESEC 2019 GODINA.
OD OPREMA POSEDUVA:
KLIMA(LADI PERFEKTNO)
ABS SRS ESP
10 AIRBAGS
SERVO VOLAN
TEMPOMAT(cruise control)
BORD KOMPJUTER
SENZORI ZA DOZD
ELEKTRIKA STAKLA
ELEKTRIKA OGLEDALA
CENTRALNO ZAKLUCUVANJE
SVETLA ZA MAGLA
+/- VOLUME BUTTON VO VOLAN
LIMITNO VNESUVANJE NA VOZENJE
BANDAS 16-ki
4 SKORO NOVI GUMI SEMPERIT zimski
4 SKORO NOVI GUMI FULDA letni

NE PRIFAKJAM ZAMENI
SAMO SERIOZNI KUPUVACI
SVE E NAPISANO ZA INFO
078222466
Технички податоци
Марка
Citroen
Модел
C4
Произведено
2004
Километража
190.000 km
Гориво
Дизел
Силина
66 KW
Зафатнина
1.997 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 188

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind