Fiat Croma 1.9 JTD 6 brzini

3.200 €
Општи информации
Наслов
Fiat Croma 1.9 JTD 6 brzini
Број на оглас
635887
Општина
Битола
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
23.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava Fiat Croma 1.9 JTD 150 konji so manuelen menjac 6 brzini, proizvendena 2006ta godina. Kolata e so ful oprema: aluminiumski bandasi 16ki so gumi 205/55/16, elektrika na stakla i retrovizori, klimatronik, komandi na volan i mnogu drugo. Kolata e redovno servisirana, vo super sostojba, registrirana do 07mi mesec 2019ta. Za povekje informacii na telefon.
Технички податоци
Марка
Fiat
Модел
Croma
Произведено
2006
Километража
190.000 km
Гориво
Дизел
Силина
150 KS
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Темносина (Тегет)
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 98

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind