Ford Kuga 2.0Tdci

10.700 €
Општи информации
Наслов
Ford Kuga 2.0Tdci
Број на оглас
182735
Општина
Куманово
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
22.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Ford Kuga 2.0tdci 100kw-136ks najdobar i najekonimicen proveren dizel motor so mala potrosuvacka 8l/100km.Uvezen od Swajcarija Plateni se site davacki do Registracija. Gipot e so Servisna kniska so orginalni 186iljadi.Poseduva najvisoko nivo na oprema Titanium:Klimatronik, Bord kompijuter, Tempomat, 8*airbeg,Abs,Esp,el.stakla i retrovizori, Start/Stop, Al. Bandazi, Grejaci na sedista, Kombiniran enterier.. Dva kluca so dalinski, spojleri vo boja fabricni Bela.., Samo za seriozni kupuvaci koi sakaat Perfekten Ford Kuga Gip
Технички податоци
Марка
Ford
Модел
Kuga
Произведено
2008
Километража
180.000 km
Гориво
Дизел
Силина
136 KS
Зафатнина
2.000 cm3
Менувач
Рачен
Боја
Бела
Број на врати
4/5
Каросерија
SUV
Опрема
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 105

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind