Ford Mondeo 1.8 turbo dizel 1995 god.

1.200 €
Општи информации
Наслов
Ford Mondeo 1.8 turbo dizel 1995 god.
Број на оглас
958607
Општина
Прилеп
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
07.08.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava ford mondeo 1995 god 1.8turbo dizel mnogu dobra sostojba
Технички податоци
Марка
Ford
Модел
Mondeo
Произведено
1995
Километража
300.000 km
Гориво
Дизел
Силина
74 KW
Зафатнина
1.800 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Караван
Опрема
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 67

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind