GOLF 6 1.6 TDI

7.900 €
Општи информации
Наслов
GOLF 6 1.6 TDI
Број на оглас
583080
Општина
Скопје
-
Гази Баба
Регистрација
Македонска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
02.05.2019
Дополнителни информации
Опис:
Golf 6 1.6 TDI, Trendline so greaci na sedista registriran cela godina. Kupen od Germanija od privatno lice i donesen vo MK so vozenje. Ima pominato 202.000 km so servisna kniska do posleden kilometar. Na 170.000 napraven generalen servis vo Volkswagen Germanija so smenet set zamaec, lamela i potisna. Vo MK napraven servis smeneti site filtri i ulje Liqui Moly long life, so voziloto odat pat letni i par zimni gumi komplet so bandasi. Epten domakinski socuvan vredi da se vidi.
Технички податоци
Марка
Volkswagen
Модел
Golf VI
Произведено
2010
Километража
202.000 km
Гориво
Дизел
Силина
77 KW
Зафатнина
1.600 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 278

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind