Jeep Grand Cherokee 3.1td i Mercedes Benz E270 cdi

9.000 €
Општи информации
Наслов
Jeep Grand Cherokee 3.1td i Mercedes Benz E270 cdi
Број на оглас
155872
Општина
Битола
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
27.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Jeep Grand Cherokee 3.1td i Mercedes Benz E270 cdi
full oprema
full servisirani
vo odlicna oprema
Jeep ima dva para bandasi off road 16ki i aluminski 17ki
Технички податоци
Марка
Jeep
Модел
Grand Cherokee
Произведено
2001
Километража
152.000 km
Гориво
Дизел
Силина
140 KS
Зафатнина
3.100 cm3
Менувач
Автоматски
Погон на тркала
На 4 тркала (4WD)
Боја
Сина
Број на врати
4/5
Каросерија
Off-road
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 183

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind