Land Rover - Freelander 4x 4

4.000 €
Општи информации
Наслов
Land Rover - Freelander 4x 4
Број на оглас
102607
Општина
Тетово
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
23.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Prodavam Land Rover - Freelender 4x4, 2.0 Dizel, 2000 godina kupen vo salon vo Makedonija. Pominati 215 000 km. Dzipot e ekstra zacuvan, servisiran, novi gumi, nov akumulator, napraven pogolem servis pred eden mesec, ispraven reduktor, ABS, TS. Centralno so Alarm. Na nego nemate nikakvi vlozuvanja. Potrosuvacka 6-7 litri. Dzipot ima kuka i roll bar. Registriran do 27.08.2019 god. Bez zameni.
Za povece informacii na 070/263-060.
Технички податоци
Марка
Land Rover
Модел
Freelander
Произведено
2000
Километража
200.000 km
Гориво
Дизел
Силина
97 KS
Зафатнина
2.000 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
На 4 тркала (4WD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
SUV
Опрема
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 102

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind