MAZDA 3 (1.6HDI)

3.999 €
Општи информации
Наслов
MAZDA 3 (1.6HDI)
Број на оглас
424374
Општина
Кочани
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
22.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Mazda-та е со новиот ЕУРО 4 - 1.6 HDI мотор со јачина од 110 кс...минимална потрошувачка,максимална сила .

Колата е во ОДЛИЧНА СОСТОЈБА !!!

Има нови зимски гуми , сервисирана редовно (со направен голем и мал сервис-променет ребраст каиш,затегачи , шајбни ,водна пумпа,масло и филтри за масло и нафта,предни дискови, комплет плочки и друго...) .

Има ДВА оригинални клуча со далечинско....

Моментално има поминато 208.000 км.За состојбата може проверка каде сакате....Зачуван ентериер, мотор,менувач,подвозје....

Опрема:
-КЛИМАТРОНИК,
-елек. На 4 стакла,ретровизори и фарови,
-серво управувач
- ABS,
-ESP
-Airbag x 6,
-централна на далечинско,
-греачи на стакла,
-команди на волан,
-борд компјутер.
-подесување на волан по висина и длабочина ,
-алу.фелни-16",
-металик боја
-радио ЦД со 6 звучници и команди на волан...и др.....

Гратис уште еден пар летни гуми, уште еден комплет патосници и гратис навлаки за седишта... ....
Технички податоци
Марка
Mazda
Модел
MAZDA3
Произведено
2006
Километража
190.000 km
Гориво
Дизел
Силина
110 KS
Зафатнина
1.600 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 72

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind