Mercedes A170 CDI 2002

2.500 €
Општи информации
Наслов
Mercedes A170 CDI 2002
Број на оглас
173540
Општина
Кавадарци
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
05.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
MERCEDES A 170 CDI 70 KW, 5-BRZINI , SO ORIGINALNI 190 000KM SIVA METALIK BOJA SO "ELEGANCE" OPREMA
- AIRBAG
- ABS; ESP(SISTEM PROTIV PROLIZGUVANJE)
- BORD-KOMPJUTER
- KLIMA
- CENTRALNO SO DALECINSKO
- KOMPLET ELEKTRIKA PROZORCI, RETROVIZORI
- PODESUVACKI TROKRAK KOZEN VOLAN
- POVEkE INF NA TEL 075 860 760
MOZE ZAMENA SO MOJA DOPLATA ZA :
ALFA 159 1.9 JTDm 150hp
FIAT BRAVO 1.9 MultiJet 120/150hp
AUDI A3 2.0 TDI 140hp
MERCEDES B200 CDI 140hp
HONDA CIVIC 2.2 D 140hp
Технички податоци
Марка
Mercedes-Benz
Модел
A-Class
Произведено
2002
Километража
193.000 km
Гориво
Дизел
Силина
70 KW
Зафатнина
1.700 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сребрена
Број на врати
4/5
Каросерија
Мало градско возило
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 123

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind