Mercedes Benz C 200 CDI

10.500 €
Општи информации
Наслов
Mercedes Benz C 200 CDI
Број на оглас
131012
Општина
Скопје
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
16.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Mecedesot e vo odlicna sostojba karoserija,krem enterier kako nov so Piano Finish detali po vratite, minimalna potrosuvacka.Pet lieni bandazi,novi gumi 2017 godina.
Dvo zonska klima
Elektrika na iste prozori
Elektrika i sobiranje na retrovizori
Senzori i greaci na retrovizori
Farovi so lupi
Led zmigavci na retrovizorite
Senzor za dozd
Senzor za avtomatsko svetlo
Tempomat/Cruise Control
Board Computer
Komandi na volan
CD Radio MP3 AUX
10 X Airbeg
Servo
ABS ESP
Dva kluca
2200 kubika 136ks EURO 5 noviot motor.
09.2010 godina na proizvodstvo.
160.000km bez dopolnitelni vlozuvanja.
Технички податоци
Марка
Mercedes-Benz
Модел
C-Class
Произведено
2010
Километража
160.000 km
Гориво
Дизел
Силина
136 KS
Зафатнина
2.200 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 197

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind