Mercedes E220 CDI Redizajn 12/1999 god.

2.800 €
Општи информации
Наслов
Mercedes E220 CDI Redizajn 12/1999 god.
Број на оглас
170105
Општина
Кичево
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
02.12.2019
Дополнителни информации
Опис:
- Proizveden 12 mesec 1999 godina. Redizajn.
- Elektrika na predni sedista, site prozori i
retrovizori.
- Klima polna, raboti perfektno.
- Smeneto ulje vo motor i site filtri, vodna pumpa,
kais, gurtni, nov ladnjak i antifriz.
- Sasija zdrava bez korozija.
- Karoserija ima mali zabeleski.
- Motor 143 KS, 6 brzini, 5 - 5.5 l/100 km.
- 287 000 km.
- 5 isti aluminski bandazi.
- 2 kluca.
- Akumulator odlicen.
- Registriran do 20.01. 2020 g.
- .....
Технички податоци
Марка
Mercedes-Benz
Модел
E-Class
Произведено
1999
Километража
287.000 km
Гориво
Дизел
Силина
143 KS
Зафатнина
2.200 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Заден (RWD)
Боја
Сребрена
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 24

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind