Mercedes w210 E220 cdi 2000 godina

3.200 €
Општи информации
Наслов
Mercedes w210 E220 cdi 2000 godina
Број на оглас
122800
Општина
Гевгелија
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
17.09.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava Mercedes e220cdi redizajn 1999/2000 automatic/triptronik menjac ,ima tempomat, limiter na brzina, bord kompjuter, kozni sedista , elektrika na stakla na retrovizori i na predni sedista.
Esp sistem, led svetla, dobri alaminiumski bandazi 17ki. Registriran edna godina so zelena karta servisiran redovno, moze zamena za pomala gradska vozila.
Технички податоци
Марка
Mercedes-Benz
Модел
E-Class
Произведено
2000
Километража
300.000 km
Гориво
Дизел
Силина
105 KW
Зафатнина
2.200 cm3
Менувач
Автоматски
Погон на тркала
Заден (RWD)
Боја
Темносина (Тегет)
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 183

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind