NISSAN MURANO

9.999 €
Општи информации
Наслов
NISSAN MURANO
Број на оглас
634689
Општина
Скопје
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
23.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Full oprema:
3.5 V6 ,175 KW
-4x4
-Webasto greenje na daljinsko
-Atest plin
-Klimatronik
-Kamera za rikverc
-Euro Kuka
-Kozen enterier
-Soncev krov
-Greaci na sedista
-Bose ozvucuvanje so sound boost bufer
-CD Charger 6 kom.
-Bi Ksenon
-Prskalki na farovi
-Tempomat
-Registriran so zelen karton
-Napraven full servis na motor i site filtri promeneti ,
-Napraven full servis na menuvac so promeneto ulje i filter na menuvac
-Redovno servisiran...
-Sve sto e potrebno e promeneto
-Voziloto e bez nikakov problem
-19" lieni bandazi ALESSIO so letni i zimski gumi
---Na 05.01.2019 staveni dve novi zimski gumi...
-Vo voziloto nema nikakvi dopolnitelni vlozuvanja
-Mozna Zamena
Технички податоци
Марка
Nissan
Модел
Murano
Произведено
2005
Километража
250.000 km
Гориво
Бензин/Плин
Силина
238 KW
Менувач
Автоматски
Погон на тркала
На 4 тркала (4WD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
SUV
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 85

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind