Opel Zafira

4.500 €
Општи информации
Наслов
Opel Zafira
Број на оглас
970433
Општина
Прилеп
Регистрација
Македонска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
01.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
Зафира 1.9 фиатов мотор 150 hp,110 kw 2007 год.во совршена состојба,поодржувано возило не постои.
*Регистрирана до 5/2019.

*Сменет сет замаец,ламела,потисна,друг лагер во Олимпија Моторс Скопје ,2018.(имате и фискална сметка во прилог).
*Комплетно направен мал и голем сервис.
(имате и фискална сметка во прилог).

*EGR OFF,DPFOFF...рајат да бидите.

COSMO опрема со сончев кров-затемнет.

*Прозорци затемнети и внесени во сообраќајна.Атестирани.

*Алуминиумски бандажи купени нови во 2018 17' ки.Доколку не ги сакате бандажите,а имате свои, ќе ви намалам на цена.

*4 Гуми нови купени во 2018, 225 45 R17.-зимски
* 4 гуми нови купени во 2018 летни.

*Вкупно 8 нови гуми.

Доколку не ги сакате гумите ќе ви намалам на цена.

"Нови амортизери.(имате и фискална сметка во прилог).

*7 седишта
*ABS
*ESP
*6 brzini menuvac,
*kombinacija koza
*4 elektriki na stakla,
*elektrika na retrovizori,
*centralna so dalecinsko,
*komandi na volan,
*10 vozdusni pernici
*klima
*bord kompjuter
*mеtalik boja
"centralno so dalecinsko
"dva kluca

Едноставно домаќински одржувана кола во која нема потреба денар да вложувате со години.
*Безбедна за Вас и Вашето семејство.

*****ПРОВЕРКА ПО ВАША ЖЕЛБА ВО БИЛО КОЈ СЕРВИС.

Не купувајте мачка во вреќа во која после ќе треба да давате куп пари.

*****Зафирата е во идеална состојба.

Ја купувате во пакет со гуми,без двоумење дека нешто и фали, без вложите ни денарче.
Ја нема возено баба,доктор или сл.колата е како за своја душа.

Со 150 кс ќе почуствувате колку е моќна и стабилна.

Ја продавам бидејќи ќе купувам нова кола од салон,ништо не и фали.
*Каросериски е зачувана без ронка рѓа.

Чекам понуди за цена.
Тргнете од тоа колку вие би ја продале.
*******************************************
Колата не е добра,ОДЛИЧНА Е,слободно проверете. **************

Технички податоци
Марка
Opel
Модел
Zafira
Произведено
2006
Километража
191.000 km
Гориво
Дизел
Силина
110 KW
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Моноволумен
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 174

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind