Peugeot 308 1.6hdi od euroimpex

4.880 €
Општи информации
Наслов
Peugeot 308 1.6hdi od euroimpex
Број на оглас
176656
Општина
Скопје
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
18.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Peugeot 308 1.6hdi 90ks 2008g vo euroimpex kupen vo mnogu dobra sostojba so redovni servisi na vreme aluminski bandasi so novi gumi reg do 22 10 2019 klima abs srs eps 6*air beg ISOFIX sedista el. Stakla ce.brava halogeni za magla cd.radio so komandi na volan 5.8 potrosnja grad po bord kompjuter
Технички податоци
Марка
Peugeot
Модел
308
Произведено
2008
Километража
170.000 km
Гориво
Дизел
Силина
90 KS
Зафатнина
1.600 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Бела
Број на врати
4/5
Каросерија
Мало градско возило
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 124

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind