Renault Laguna II - Facelift

4.500 €
Општи информации
Наслов
Renault Laguna II - Facelift
Број на оглас
243966
Општина
Охрид
Регистрација
Македонска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
21.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Prodavam Renault Laguna - PRIVILEGE oprema, 2.0i 16v - 136ks, uvezena od Svajcarija pred 1 godina.
225.000km - kompleten golem servis so promena na rebrast kais.
229.000km - montiran plinski ured LOVATO so atest vo soobrakjajna i promena na maslo/filtri.
230.000km - novi zadni diskovi FERODO, novi plocki FERODO napred i nazad.
232.000km - novi cauri na zaden trap, predni jabucici i stabilizatori.
234.000km - senzor na radilica i 4 novi svekjici.
239.000km - 4 novi zimski gumi SAVA ESKIMO S3.
Momentalna kilometraza - 240.000km.
Bez zameni.
Технички податоци
Марка
Renault
Модел
Laguna
Произведено
2005
Километража
200.000 km
Гориво
Бензин/Плин
Силина
136 KS
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 116

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind