Renault Megane 1.9dci 131ks DPF 2007 Panorama

3.090 €
Општи информации
Наслов
Renault Megane 1.9dci 131ks DPF 2007 Panorama
Број на оглас
183709
Општина
Прилеп
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
10.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
Renault Megane 1.9dci 131ks 12/2007 GRANDTOUR Panorama krov so full oprema
Dvozonska klimatronik
Tempomat Cruse control
Hromirani pragoj
Senzori za parkiranje
Servo volan so komandi
Aluminiumski bandazi
Zavesi na zadni vrati
Panorama staklen krov
Mozi zamena za pomalo vozilo
Технички податоци
Марка
Renault
Модел
Megane
Произведено
2007
Километража
200.000 km
Гориво
Дизел
Силина
96 KW
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Темносина (Тегет)
Број на врати
4/5
Каросерија
Караван
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 119

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind