Renault Megane 1.9dci

2.500 €
Општи информации
Наслов
Renault Megane 1.9dci
Број на оглас
867048
Општина
Велес
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
21.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Se prodava Renault Megane 1.9 Dci 88kw/120hp 2004 god 5 vrati
Registriran do Mart 2019
Cena 2700€

- ALUMINSKI BANDAZI 17' so novi zimski gumi
- Klimaktronik
- Servo volan
- Centralno
- Elektrika na stakla
- Elektrika na retrovizori
- Bord Kompjuter
- Senzori za dozd
- Senzor za svetla
- Trokrak volan (podesiv po visina)
- ABS
- ESP(sistem za prolizguvanje)
- 6x Airbag
- Maglenki na preden branik
- Orginalno radio so komandi na volan
- Naslonuvac na raka (napred i nazad)
- Tempomat

Kontakt 078-249-071
Технички податоци
Марка
Renault
Модел
Megane
Произведено
2004
Километража
190.000 km
Гориво
Дизел
Силина
120 KS
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 78

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind