Renault Megane III 1.9 dci 130ks 2009 godina

5.199 €
Општи информации
Наслов
Renault Megane III 1.9 dci 130ks 2009 godina
Број на оглас
188788
Општина
Скопје
-
Аеродром
Регистрација
Македонска
Можна замена
Да
Телефон за контакт
Објавено
02.04.2019
Дополнителни информации
Опис:
Prodavam Renault Megane 1.9 dci 130 ks 2009 godina so mnogu oprema panorama krov vo odlicna sostojba
Registrirana so zelen karton
Технички податоци
Марка
Renault
Модел
Megane
Произведено
2009
Километража
220.000 km
Гориво
Дизел
Силина
95 KW
Зафатнина
1.900 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Хечбек
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 3
  • Вкупно гласови: 1
 • Вкупно прегледи: 202

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind