Skoda Yeti 1.2 TSI 77 KW 2010 godina EURO 5 motor

7.500 €
Општи информации
Наслов
Skoda Yeti 1.2 TSI 77 KW 2010 godina EURO 5 motor
Број на оглас
119829
Општина
Скопје
-
Центар
Регистрација
Македонска
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
15.10.2019
Дополнителни информации
Опис:
Продавам Skoda Yeti 1.2 TSI 77 KW EURO 5 мотор, купена од Порше Македонија април 2010 година.
Возилото е во одлична состојба и е редовно сервисирано во Порше Македонија.
Пред 3 месеци направен е комплетен сервис во Порше, сменето сет погонско ланче со сите пропратни делови, масло и филтри, вклучително и водна пумпа и линиски каиш.
За овој сервис има гаранција во Порше 2 години.

Возилото има и 4 нови иридиумски свеќици Bosch и нови Bosch кабли.

Возилото има 4 нови летни гуми.

Од опрема поседува:
- 7 степен мануелен менувач
- Индикатор за промена на брзина
- Полуавтоматска клима
- Два ладилника еден во централниот потпирач и еден во фиока
- Сензори за дожд и светло
- Паркинг сензори
- Мултифункционален дисплеј на допир со Bolero озвучување АUX, SD card и Bluetooth конекција
- 6 воздушни перничиња
- Електрика на сите прозори со далечинско отворање
- Затемнување на сите ретровизори со електрично подесување и греење
- ASR систем против пролизгување ABS ESP
- Подесиви предни и задни седишта (напред - назад)
- Дневни светла, светла за магла
- Кровни носачи
Возилото поседува 2 клуча, сервисна книшка и зелен картон!
Технички податоци
Марка
Skoda
Модел
Yeti
Произведено
2010
Километража
130.000 km
Гориво
Бензин
Силина
77 KW
Зафатнина
1.200 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
SUV
Опрема
Аудио
 • CD/MP3 Player
 • DVD Player
 • Појачало
 • Вуфер
Безбедност
 • ABS
 • ESP
 • Воздушни - предни
 • Воздушни - задни
 • Воздушни - странични
 • Алармен систем
 • Паркинг сензори
 • Паркинг камера
 • Сензор за притисок
Комфор
 • Електрични ретровизори
 • Ксенон светла
 • Старт/Стоп функција
 • Навигација
 • Греење на ретровизори
 • Кожен волан
 • Греење на волан
 • Греење на седишта
 • Централно далечинско
 • Борд компјутер
 • Темпомат
 • Спортски седишта
Прозорци
 • Предни електрични
 • Задни електрични
 • Предни затемнети
 • Задни затемнети
 • Блиндирани
Дополнителна опрема
 • Алуминиумски бандажи
 • Панорамски кров
 • Кровен куфер
 • Кука за влечење
 • Спортски спојлери
 • Чип тјунинг
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 57

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind