TOYOTA COROLLA 1.4 D4D

2.999 €
Општи информации
Наслов
TOYOTA COROLLA 1.4 D4D
Број на оглас
951744
Општина
Скопје
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
25.02.2019
Дополнителни информации
Опис:
Продавам TOYOTA COROLLA 1.4 D4D регистрирана, добро сочувана (со мали забелешки на каросерија), со одличен мотор. Потрошувачката на гориво е многу ниска, 4.2-5.6 l/100km нафта. Колата е купена во МК, не е од увоз. следуваат 4 зимски и 4 летни гуми. Се продава заради купено ново возило. Цената е повеќе од поволна и фиксна, само за сериозни купувачи и без ценкање. Информации на тел. 071 33 22 65 Андреја
Технички податоци
Марка
Toyota
Модел
Corolla
Произведено
2006
Километража
190.000 km
Гориво
Дизел
Силина
90 KW
Зафатнина
1.400 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Црна
Број на врати
4/5
Каросерија
Седан
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 192

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind