VW Touran 2.0 tdi

5.200 €
Општи информации
Наслов
VW Touran 2.0 tdi
Број на оглас
113418
Општина
Скопје
Регистрација
Македонска
Телефон за контакт
Објавено
01.03.2019
Дополнителни информации
Опис:
Odlicno socuvan, kompletno servisiran, novi gumi, 4 letni, 4 zimski, registriran so zelen karton, 8 ventilski motor vo odlicna sostojba
Технички податоци
Марка
Volkswagen
Модел
Touran
Произведено
2004
Километража
200.000 km
Гориво
Дизел
Силина
136 KS
Зафатнина
2.000 cm3
Менувач
Рачен
Погон на тркала
Преден (FWD)
Боја
Сива
Број на врати
4/5
Каросерија
Моноволумен
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 88

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind