Mercedes Sprinter 313 2.2 CDI 2013 god.

13.000 €
Општи информации
Наслов
Mercedes Sprinter 313 2.2 CDI 2013 god.
Број на оглас
308850
Регистрација
Странска
Општина
Штип
Можна замена
Не
Телефон за контакт
Објавено
13.09.2019
Дополнителни информации
Опис:
Mercedes sprinter 313 2.2 cdi 2013g,vtor sopstvenik, avtomatski menuvac, klima i vgraden GPS sistem. Servisirano e samo vo oficijalen Mercedes servis, ima 210 000km i e vo TOP sostojba, Ima oficijalna mercedes servisna kniska(so datum, km i promeneti delovi).Na nego ima 4 novi letni gumi, i so nego komplet plus 4 skroz novi Zimo/Leto gumi i aluminiumski felni. Potrosuvackata e 8,8l/100 km. Detali moze da se vidat na slikite.
Технички податоци
Вид на товарно
Доставно возило
Марка
MERCEDES-BENZ
Модел
SPRINTER
Произведено
2013
Носивост
1.5 t
Километража
210.000 km
Гориво
Дизел
Силина
95 KW
Зафатнина
2.200 cm3
Менувач
Автоматски
Боја
Бела
 • Зачувај како PDF Зачувај како PDF
 • Пријави злоупотреба Откажи ја пријавата
  • Моментален рејтинг: 0
  • Вкупно гласови: 0
 • Вкупно прегледи: 72

Огласи за споредба

  Немате огласи за споредба.
  Одберете вид на злоупотреба или кликнете на "Друго" за да испратите сопствен коментар
  Се вчитува...
  Дали сте сигурни дека сакате да ја откажете Вашата пријава?
  Најави се
  Корисничко име
  Лозинка
  Ја заборавивте лозинката? Remind